Вибори у Кременчцькому Ліцеї № 4 "Кремінь"
25 вересня 2020 року у Кременчуцькому Ліцеї №4 «КРЕМІНЬ» відбулися вибори на пост головного координатора Ліцею, президента школи. Свою кандидатуру запропонували учні 9-10 класів, голосувати ж могли учні 7-11 класів. Взагалі самоврядування, це дуже важке, відповідальне, але цікаве заняття. Підлітки завжди цікавляться дорослими справами. Тому гадаю, учні які мають лідерські якості, беруть активну участь у соціальному житті школи.
Я вирішила поспілкуватися з організаторами та кандидатами, щоб дізнатися про процес організації виборів саме у Ліцеї № 4, цікаві факти, настрій та налаштування учнів до перемоги.
- Чому саме свою кандидатуру Ви видвинули на цю важливу посаду?
- Я балотуюсь на пост президента школи, тому що вважаю, що в мене є багато ідей, які можна реалізувати на покращення нашої школи. А також, переконаний, що наш ліцей заслуговує бути кращим в місті, а може навіть і в більших масштабах. Саме тому, я зроблю все від себе залежне для цього, - говорить Стас.
- Що найскладніше для людини, яка вперше балотується на пост президенту школи?
- Для людини, яка вперше балотується на посаду головного координатора ліцею, найважливіше є те, що окрім тебе і людей, які тебе підтримують, є також ті люди, яких ти не зацікавила по особистим причинам. Кандидати повинні прислухатися до думки оточуючих, але не брати близько до серця, а впевнено йти до своєї мети, якщо їм це дійсно потрібно. “ Все, що нас не вбиває, робить лише сильнішими”. Кожен кандидат має такі риси, які притаманні на цю важливу посаду, тому кожний гідний на перемогу. Але вибір тільки за ліцеїстами. - говорить Даша.
- Чи є певні секрети агітації саме у Вас? Чим Ви зацікавлюєте виборців?
- Немає ніяких секретів. Записувати відео, вішати плакати це одне, а живого спілкування з учнями ніколи не замінять ніяких способів агітації. Я ходив на перервах, спілкувався з учнями, цікавився шкільними проблемами та, що б їм хотілося бачити у нашому ліцеї. Уважно вислухавши учнів, я зробив висновки і пообіцяв тільки те, що зможу виконати, - говорить Кирило.
- На Вашу думку, на які аспекти спираються виборці під час голосування?
- Мені здається, виборцям важливі вербальні і невербальні символи, які ви використовуєте.
Тобто невербальні символи: ви посміхаєтесь чи ви дуже серйозні, ви напружені чи ви вільно себе почуваєте під час розмови і володієте аудиторією і можете спокійно працювати на широкий загал. Вербальні: чи гарно ви тримаєтесь, чи чиста у вас вимова, чи можете ви слугувати прикладом для оточуючих. Тобто, яка ви людина та особистість.
- На які аспекти Ви спирались під час голосування?
- Під час голосування свою граничну увагу я приділяв на рішучість кандидатів, на їх діяльність, як швидко вони реагують на проблеми ліцею. Основним кандидатом на цю посаду є Величко Кирило. Так як він відповідає усім моїм сподіванням на цей рахунок, - говорить Дмитро
Чи є кандидат який зацікавив Вас найбільше і чому саме він?
-Так, в мене є такий кандидат, це Лесик Дар’я, тому що вона брала участь у багатьох шкільних конкурсах, і тому я вважаю, що вона гідна цієї важливої посади.
-Так є, подивившись усі агітації які були розвішені по школі, я зробила для себе вибір, що буду голосувати за Величко Кирила. Мене вразили його ідеї і я знаю що він впорається з цією відповідальністю, - говорить Єлизавета
Хотіли б Ви спробувати себе у ролі президента ліцею та балотуватися?
-Ні, я не хотіла б бути президентом або балотуватися, тому що я вважаю, що це дуже важлива посада і крок, тому я гадаю, що не впоралась би з цією місією, говорить Софія.
- Чи готові Ви до ситуації, якщо дитина раптом засмутилася, якщо не перемогла у виборах,та чи знаєте що робити у таких ситуаціях?
- Звісно ми знаємо що робити у таких ситуаціях, зазвичай наші кандидати потім займають пости в інших секторах, це сектор навчання, сектор культура, сектор дитяча дипломатія і в залежності від того, скільки у нас кандидатів, вони всі займають керуючи посади сектором, - говорить Альона Олександрівна, педагог-організатор ліцею
- Як довго триває підготовка до виборів, та чи складно слідкувати за тим, щоб учасники не порушували правила?
-Підготовка триває на протязі місяця, спочатку оголошуються всі умови прийняття кандидатів, а потім кандидати подають свої передвиборчі агітації, друкують їх, ми створюємо офіційні стенди, на яких кандидати у форматі А-3 вони розміщують свої програми та пропозиції. Потім створюють свої відео,в якому більш розширено розповідають ідеї та мету, чому саме вони мають йти, на пост президента ліцею.
З приводу порушення правил, кожного разу у нас вибори відбуваються по-різному, зовсім інша атмосфера і різна кількість кандидатів, так склалося, що у нас їх 5 цього року, 4 кандидати з одного класу, вони товаришують і Лесик Даша з іншого класу,в них поруч кабінети, вони добре спілкуються , тому в нас немає ніяких проблем із цим, вони йдуть гідно і тримаються як кандидати.
Дійсно, процес виборів завжди відбувається цікаво та захоплююче, а поки що ми чекаємо результатів та інформацію щодо переможців.
Я також зібрала свої спостереження на цей рахунок, і готова з вами поділитися, але у наступній статті.